Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je započela nastup na Olimpijskim igrama, a prvom meču savladali su 29:28 selekciju Japana.

Hrvatskoj je ovo prvi nastup na Olimpijskim igrama od 2016. godine i Rio de Janeira, a dosad je osvojila dva zlata (1996., 2004.) i jednu broncu (2012.).

U današnjem meču Japan je krenuo žestoko i azijska reprezentacija je na kraju prvog djela imala pet golova prednost (13:18).

U nastavku su Japanci pojačali pa su čak imali i maksimalnu prednost od šest golova razlike. Ipak izabranici Dagur Sigurdssona su u nastavku ubrzali, te su na pet minuta do kraja stigli do izjednačenja.

Tačno deset minuta prije kraja Hrvatska je došla do poravnanja od 24:24, a imali su i napad za vodstvo koji nisu iskoristili.

Do prednosti Hrvatska stiže preko Šoštarića osam minuta prije kraja. Serija od 6:1 Hrvata značila je i veliki preokret, a Japanci nikako nisu mogli da se oporave od svega što se dešava.

U posljednjih pet minuta ušlo se pri rezultatu 27:27 i jasno je bilo da nas očekuje drama. Devedeset sekundi prije kraja rezultat je bio 29:29, a napad su imali Hrvati. Probao je Martinović, ali je promašio.

U posljednjoj sekundi upravo Martinović je donio pobjedu svojoj reprezentaciji od 30:29.