U uzbudljivoj atmosferi Lanxess Arene u Kelnu senzacionalni Aalborg pobijedio je Magdeburg rezultatom 26:28 te se plasirao u finale EHF Lige prvaka.

Njemački Magdeburg i Danski Aalborg priredili su spektakl za rukometne sladokusce, a neizvjesnost ovog duela trajala je gotovo cijelim tokom meča. Prvi trideset minuta završeno je rezultatom 11:11. Gotovo do samog kraja meča ni jedna ekipa nije uspjela da dođe u prednost više od jednog gola razlike.

Na dva minuta do kraja meča kod prednosti 25:26 za Aalborg golman Landin je tek trećom odbranom u meču odveo svoju ekipu u posljednji minut sa prednošću. Na 50 sekundi do kraja Hoxer je pogodio za prvu prednost od dva razlike za danski tim. Na kraju se Magdeburg nije uspio vratiti te je meč završen rezultatom 26:28 za Aalborg.

U redovima Magdeburga najefikasniji bio je Omar Magnusson sa 10 golova, dok je Felix Claar postigao samo četiri.

Aalborg su do pobjede predvodili Hoxer Hangaard sa osam golova, te Sebastian Barthold sa šest golova, dok je legendarni Mikkel Hansen upisao tek pet pogodaka. Ovo će za njega biti drugo finale EHF Lige prvaka, a zanimljivo je da do sada nikada nije osvajao ovaj trofej.

Aalborg će u finalu igrati sa boljim iz duela Barcelona – Kiel koji je danas na rasporedu od 18 sati u direktnom TV prenosu na kanalu Arena Sport 2.