U prvoj polufinalnoj utakmici rukometnog turnira Olimpijskih igara u Parizu Njemačka je savladala Španiju.

Rukometaši Njemačke pobjedom 25:24 nad Španijom plasirali su se finale Olimpijskih igara, gdje čekaju boljeg iz duela Slovenije i Danske.

Nijemci su nešto bolje otvorili meč i brzo stekli prednost od tri gola koji su većim dijelom poluvremena održavali, ali se na pauzu otišlo pri rezultatu 12:12.

Nastavili su Nijemci u drugom poluvremenu u istom tempu, ali su Španci uspjeli da dođu do pvog vodstva samo pet minuta prije kraja meča. Prava drama odvijala se u završnici, a istaknuti akter na terenu bio je golman Andreas Wolff koji je sa svojim spektakularnim odbranama odveo Njemačku u finale.

Pored Wolffa koji je ostvario čak 22 odbrane, efikasni su bili Uscins sa šest golova, te Knorr i Golla sa po četiri.

U redovima Španije Fernendez je postigao pet golova, a Casado je dodao četiri.