U četvrtom kolu olimpisjkog trunira u rukomet Njemačka je rezzultatom 33:31 savladala Španiju i osigurala plasman u četvrtinu finala.

Meč pun uzbuđenja odigrali su danas u Parizu rukometaši Njemačke i rukumetaši Španije. Prvo poluvrijeme pripalo je Nijemcima koji su imali prednost od dva gola 20:18.

U drugom poluvremenu Španci su ubrzali ritam pa su nekoliko puta dolazili do prednosti. Ipak, rukometaši Njemačke zahvaljujući odbranama Spaeth David držali su se u igri, sve do posljednjih pet minuta. Završnica je ponudila spektakularnu trku na terenu, a Nijemci su brzim akcijama postizali golove, dok Španci svoje napade nisu uspjeli realizovati, pa je tako pobjeda 33:31 pripala Njemačkoj.

Najefikasniji na meču bio je Španac Aleix Gomez sa 10 golova, dok su Njemačku do pobjede predvodili Uscins Renars sa osam i Golla Johannes sa sedam golova.