Rukometaši Danske savladali su Švedsku u skandinavskom derbiju s 32:31, a tako su nastavili pohod na zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, budući da su se plasirali u polufinale.

Novi rukometni klasik u Parizu ponudio je spektakularan rukomet, a Danska sada u polufinalu čeka boljeg iz duela Norveške i Slovenije.

Na terenu smo od početka gledali rezultatski egal, a prva je razliku napravila Danska koja je povela sa 10:6. Međutim, do odlaska na odmor se Šveđani uspijevaju probuditi i vratiti, te je nakon trideset minuta igre rezultat bio 16:16.

U prvih deset minuta u drugom poluvremenu do vodstva stižu Šveđani, koji su poveli 21:22. Dugo se igralo gol za gol, a Danci na krilima Mikkela Hansena stižu do preokreta za vodstvo od 27:26.

Simon Pytlick donosi dva gola prednosti Dancima šest minuta prije kraja, a nakon gola Hampusa Wannea, takvu prednost Danskoj vraća Mathias Gidsel (31:29).

Zakomplikovale su se stvari za Dansku minut prije kraja kada je Sandel prekršajem nad Gidselom zaradio isključenje, a iz sedmerca je Hansen pogodio prečku. Propustio je donijeti tada Hansen Danskoj nedostižnih dva razlike pa je ostalo 32:31. Ipak, Švedska nije iskoristila naredni napad i Danska je stigla do pobjede tim rezultatom.

Dakle, Danska u polufinalu čeka boljeg iz duela Slovenije i Norveške, koji se igra večeras od 21:30, a drugi polufinalni par čine Njemačka i Španija. Zlato iz Tokija brane Francuzi.