Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se danas u polufinale Olimpijskih igara u Parizu, pobjedom nad Grčkom od 12:11, a gol odluke postigao je kapiten Nikola Jakšić u posljednjoj sekundi.

Bila je to repriza finala sa Igara u Tokiju, kada je također Srbija izašla kao pobjednik nad Grcima i osvojila titulu olimpijskog šampiona koju u Parizu brani.

Srbija sada čeka boljeg iz duela SAD i Australije, kako bi saznala ime rivala u polufinalu.

Ravnopravna borba vodila se od samog početka meča. Tokom prve četvrtine Grci su sticali gol prednosti, a Srbija ih je tri puta stizala golovima Mandića iz peterca, zatim Viktora i Strahinje Rašovića.

U drugoj dionici se Dušan Mandić raspucao, postigao je još dva gola, a još jedan je dodao i Strahinja Rašović. Na kraju druge četvrtine Srbija je vodila sa 6:5, ali Grčka je bolje započela treću dionicu. Odmah su izjednačili, zatim iznudili i peterac, ali je taj šut sa pet metara odbranio Radoslav Filipović!

Međutim, sve više problema Srbiji je u tim trenucima pravio snažni Skumpakis, inače član Novog Beograda, koji postiže još jedan gol, za vodstvo Grčke od 9:8 na kraju treće četvrtine.

Poslednja dionica počinje novim golom Viktora Rašovića, a Papanikolau je dobio treće isključenje i za njega je u tom trenutku utakmica bila završena.

Nije to poremetilo Grke koji golom Gilasa vraćaju prednost, ali Nemanja Vico im ne dozvoljava da to vodstvo zadrže , te pogađa 10:10 na oko pet i po minuta do kraja. Uslijedilo je nekoliko neiskorišćenih napada na obje strane, a rasla je nervoza u bazenu.

Kod rezultata 11:11, izgledalo je da će peterci odlučiti pobjednika, ali kapiten Jakšić pogađa u posljednjoj sekundi sa desetak metara, za konačnih 12:11 za Srbiju.