Bosanskohercegovačko čudo od djeteta Tea Kovačević (14) pokorila je cijelu tenisku sezonu. Nakon osvajanja titule evropske prvakinje, sada je osvojila i završni Masters u Monte Carlu.

Tea Kovačević briljira i na perfektan način osvojila je turnir najboljih osam teniserki svog uzrasta. Tačnije, nije u pitanju njen uzrast, već je sa 14 godina dominirala i osvojila završni Masters U-16, protiv teniserki starijih dvije godine od sebe, piše Klix.

Mlada teniserka je redom nizala pobjede u grupnoj fazi i s maksimalna tri trijumfa došla do finala. Prvo je bila bolja od Bugarkinje Eleonore Toneve (6:2 i 6:1), zatim protiv Hrvatice Nike Čakarun (6:1 i 6:4), te protiv Rumunke Ioane Marije Sandru (6:2, 2:6 i 6:3).

Danas je na rasporedu bilo finale završnog Mastersa protiv Bjeloruskinje Vlade Razine. Tu je najveći talent bh. tenisa, a možda i sporta cjelokupno, dominantnom partijom dolazi do druge najprestižnije titule.

Tea je rezultatom 6:0 i 7:6 pokazala apsolutnu dominaciju i da, ukoliko se talent nastavi razvijati, BiH ima nevjerovatan teniski dragulj u svojim rukama.

Nakon potpune dominacije i 6:0 u prvom setu, drugi dio igre donio je znatno veću borbu i otpor Bjeloruskinje. Drugi set je otišao u tie-break, a tu se mnogo bolje snalazi naša teniserka i rezultatom 7:3 osvaja novu prestižnu titulu.

Podsjetimo, Kovačević je u septembru osvojila Evropsko prvenstvo do 14 godina u Češkoj, a dominirala je i na terenima prve kategorije Tennis Europe turnira, tako da je kompletirala godinu iz snova.