Carlos Alcaraz večeras je osvojio svoj prvi trofej na Roland Garrosu.

Mladi Španac (21) u finalu je savladao njemačkog tenisera Alexandera Zvereva nakon četiri sata i 20 minuta borbe s 3:2, po setovima 6:3, 2:6, 5:7, 6:1 i 6:2 .

Trijumf Alcaraza znači i da se Španac probio na drugo mjesto ATP liste, Novak Đoković od sutra će biti treći. Prvi je Jannik Sinner.

Počelo je prekidima na obje strane, vidjelo se da su i jedni i drugi bili prilično nervozni i nesigurni u uvodnim minutama susreta, a prvi je do svoje prepoznatljive igre došao Alcaraz koji je vezao tri dobivena gema i poveo s 4: 2 i do kraja seta nije dopustio Zverevu da uzvrati – 6:3.

Maratonska igra obilježila je početak drugog seta, Alcaraz je uspio spasiti tri break lopte, no Zverev je u ovaj dio igre ušao s puno više samopouzdanja. Nijemac je uspostavio potpunu dominaciju na terenu i od 1:2 stigao do 6:2, za izjednačenje u setovima.

I u trećem setu Zverev je osvojio pet gemova zaredom, s tim da je tada bio u težoj situaciji, s obzirom da je Alcaraz prethodno uspio izboriti break prednosti i povesti s 5:2. Međutim, Zverev je od tog trenutka krenuo na sve ili ništa i napravio veliki povratak za vodstvo od 2:1 u setovima.

Alcaraz je u tim trenucima bio uzdrman, govorom tijela nije odavao da je spreman uzvratiti zagrijanom Zverevu, djelovao je pomalo i prestrašeno, no Nijemcu je početkom četvrtog seta pala koncentracija nakon sporne sučeve odluke njegovu štetu. Španac je to znao iskoristiti, brzo je napravio break, pa još jedan i tu je priča u četvrtom setu završila.

Ušlo se u odlučujući set u kojem je Alcaraz prvi došao do breaka, no Zverev je imao veliku priliku odmah uzvratiti. Ipak, Nijemac je propustio dvije vezane break lopte, opet se naljutio na arboitre zbog još jedne odluke protiv njega i Alcaraz je poveo 3:1.

Španjolac je umalo napravio novi break u sljedećem gemu i tada praktički odlučio meč, ali se Zverev izvukao, smanjio na 3:2 i produžio nadu.

Nijemac je u sljedećem gemu imao break priliku za izjednačenje, nije je iskoristio, a onda je ušao u novu svađu sa sucima, a kako to utječe na njegovu igru ​​vidjeli smo već u prethodnim setovima.

Alcaraz je vodio s 4:2, a onda je Zverev potpuno izgubio udarac, čemu su pridonijela i dva fantastična poena španskog tenisera koji je stigao do novog breaka. Preostalo mu je samo da svojim servisom završi posao u ovom finalu, što je i učinio.