Najbolje rangirani bh. teniser Damir Džumhur danas je na Challengeru u Nottinghamu poražen od brazilca Joao Fonesca 1:6, 5:7.

Nakon što je prije tri dana Džumhur osvojio Zagreb Open, danas je zaigrao na 150 hiljada eura vrijednom turniru u britanskom Nottinghamu.

Nažalost, Džumhur je već u prvom kolu poražen od 17-godišnjeg Brazilca sa 0:2 u setovima.

Naš teniser je slabo otvorio meč, te omogućio protivniku rani break koji je potom poveo sa 0:3. U nastavku prvog seta Džumhur samo uspio osvojiti jedan gem, jer je talentovani Brazilac došao do drugog breaka koji je potom potvrdio i osvojio prvi set sa 1:6.

U drugom setu serija break poena. Čak prvih pet gemova bili su breakovi. Kada je rezultat drugog seta 5:5, Fonesca je uspio da prelomi meč u svoju korist i napravi šesti break u meču, te potom potvrdi isti i osvoji drugi set rezultatom 5:7-

Džumhur je trenutačno 111. igrač na ATP listi, dok će mladi Fonesca( 224. ATP) u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Billyja Harrisa i Chaka Wonga.