Najbolje rangirani bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u finale kvalifikacija Wimbledona nakon što je savladao 198. tenisera svijeta Nicka Hardta rezultatom 6:4, 3:6, 6:1.

Džumhur je u prvom gemu došao do breaka, da bi u narednom morao spasiti tri break lopte prije nego je potvrdio isti i poveo 2:0.

Dominikanac Hardt je sredinom seta uspio poravnati na 3:3, ali Džumhur odmah pravi novi break i to održava do kraja seta koji dobija 6:4.

Džumhur je na startu drugog napravio break i potvrdio ga za vodstvo od 2:0, međutim uslijedile su komplikacije za bh. tenisera. Džumhur u šestom gemu ne koristi dvije gem lopte na svoj servis i dozvoljava Hardtu da dođe do break šanse koju koristi i vraća se u meč. Nakon toga je Hardt vezao još tri gema, a sa njima dobio drugi set rezultatom 6:3 i odveo meč u treći odlučujući.

U trećem setu bh. teniser je pokazao kvalitet i dominantno osvojio isti rezultatom 6:1.

Damir će u finalnoj rundi kvalifikacija igrati protiv Španca Alejandra Mora Canasa (189. ATP).

Ukoliko Džumhjur slavi pobjedu i u ovom meču, plasirat će se u glavni žrijeb Wimbledona po prvi put nakon 2019. godine.

Ujedno, Džumhuru će to biti i prvi nastup u glavnom žrijebu jednog Grand Slam turnira još od Australian Opena 2022. godine.