Najbolja teniserka svijeta nastavila je sa sjajnim partijama, u polufinalu je poslije 96 minuta bila bolja od Amerikanke Coco Gauff, 6:2, 6:4.

Tako će branilac trofeja u Parizu imati prilike da u svom šestom grand slam finalu u karijeri, dođe do pete titule i četvrte na ovom turniru.

Uspije li u tome, to će joj biti treći uzastopni trijumf na Roland Garrosu.

Ni treća igračica sveta nije mogla da zaustavi inspirisanu Poljakinju koja od početka turnira igra fantastično. Ovo joj je bila jubilarna, 20. uzastopna pobjeda na turniru.

Iga je odmah na startu meča stavila do znanja da je zanima samo novo finale, napravila je break i povela sa 2:0. Još jednom je do kraja seta oduzela servis šampionki US Opena, u petom gemu a potom povela sa 5:1. Lako je završila set sa 6:2 posle 37 minuta igre.

Gauff je prva uspela u drugom setu da dođe do breaka, činilo se da će uspeti da meč učini zanimljivijim kada je uz break stigla do 3:1. Međutim, Poljakinja je uspela odmah da vrati izgubljeno a potom veže i naredna tri gema i stigne uz još jedan break do 5:3.

Uslijedio je dug i zanimljiv gem, Iga je imala dvije meč lopte, ali nije ih iskoristila.

Morala je da servira za pobjedu, iskoristila je ukupno četvrtu meč loptu i tako završila posao.

U finalu će igrati sa pobjednicom meča između Jasmine Paolini i Mirre Andreeve.