Novak Đoković je obezbijedio medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, a u finalu za zlato borit će se protiv Carlosa Alcaraza.

Đoković se večeras plasirao u svoje prvo olimpijsko finale pobjedom nad Italijanom Lorenzom Musettijem rezultatom 2:0, po setovima 6:4 i 6:2, posle jednog sata i 50 minuta borbe, a za olimpijsko zlato će se boriti u finalu protiv Španca Carlosa Alcaraza.

Podsjetimo, Đoković je do sada imao olimpijsku bronzu iz Pekinga 2008. godine, a iz Pariza će se vratiti sa sjajnijim odličjem.

Muzeti je u prvom setu pružio odličan otpor Đokoviću. Dugo je trajao taj dio igre, sat i dva minuta, dobijao je Italijan nekoliko dugih poena, a Novak je propustio četiri break lopte tokom maratonskog četvrtog gema, ali je Novak u desetom gemu iskoristio novu priliku za break, koja je značila i osvajanje seta rezultatom 6:4.

Drugi set je počeo neočekivano loše za Novaka. Kao da ga je jedna greška u prvom gemu izbacila iz ritma, pa je uslijedilo još nekoliko, što je Musetti iskoristio da napravi prvi break u ovom meču.

Brzo je Novak napravio re-break, izgubio gem na svoj servis, pa potom ponovo napravio re-break za 2:2 u drugom setu. Potom je Đoković osvojio četiri vezana gema i došao do pobjede vrijedne medalje.