Jasmine Paolini izborila je svoje prvo Grand Slam finale u karijeri savladavši 17-godišnju Mirru Andreevu dva seta 6:3, 6:1.

Nakon sat i petnaest minuta igre u polufinalu Roland Garrosa Italijanka je izborila svoje prvo veliko finale u karijeri.

Italijanka je do prvog velikog finala savladala mladu Ruskinju koja je svakako senzacija turnira jer je ranije izbacila drugu tenisersku svijeta Arynu Sabalenko.

28- godišnja Paolini u prvom setu je relativno brzo došla do breaka i povela sa 3:1. U nastavku je uspjela odbraniti gemove na svoj servis i slaviti sa 6:3 u prvom setu.

Petnaesta teniserka svijeta drugi set je uzela na iskustvo. Osvojila je tri breaka i iskoristila sve pogreške mlade Mirre Andreeve, te slavila sa 6:1.

U finalu Jasmine Paolini će se boriti sa Poljakinjom Igom Swiatekom koja je ranije danas izborila finale