Srbija je došla do treće zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Parizu, a najsjajniju medalju osvojili su vaterpolisti nakon što su u finalu savladali Hrvatsku.

Treći put zaredom vaterpolisti Srbije su olimpijski prvaci, a nakon zlatne medalje u Rio de Janieru i Tokyju, danas su postali najbolji i u Parizu. U finalu su savladali 13:10 selekciju Hrvatske.

Hrvatska je dobro otvorila meč i povela sa 1:0 golom Lorena Fatovića, a Srbija do izjednačenja stiže u četvrtoj minuti prve četvrtine, strijelac je bio Ubović.

U drugom dijelu prve četvrtine Srbija stiže do preokreta, poveli su 2:1, Hrvatska je odmah u narednom napadu izjednačila na 2:2 golom Kragića.

U finišu prve prve četvrtine sjajna igra Srbije i rezultat je nakon prvog dijela glasio 5:2 za Srbiju. U drugoj četvrtini Srbija je nastavila u sjajnom ritmu, pogotovo u fazi napada. Na kraju druge četvrtine, odnosno nakon prvog poluvremena rezultat je bio 8:5 u korist Srbije.

Treću četvrtinu Srbija otvara golom Rašovića i povela je 9:5 i otišla ponovo na četiri gola razlike.Nakon toga serija golova i Srbija je povela 10:6, a na kraju treće četvrtini Delfini su imali vodstvo 11:8.

U četvrtoj četvrtini Hrvatska odmah na startu psotiže pogodak preko Vrlića i smanjuje na 11:9 vodstvo Srbije. Nakon toga Hrvatska je imala tri napada da dođe na gol zaostatka, nisu iskoristili, a zatim Srbija golom Rašovića ide na 12:9 i to je prelomilo utkamicu. Na kraj konačnih i pomenutih 13:11 za Srbiju.