Pobjedom protiv selekcije Japana rezultatom 16:15 , vaterpolo reprezentacija Srbije otvorila je Olimpijske igre u Parizu i raspoložena kreće u odbranu titule.

Srbija je dvostruki olimpijski šampion i jedan je od favorita za medalju u Parizu.

Da Srbiji neće biti lako protiv Japana, bilo je jasno na samom startu, odnosno tek su u trećoj četvrtini uspjeli da se odlijepe malo. Japan je bio taj koji je vodio poslije prve dvije dionice (8:7).

Sjajno su Japanci igrali sa igračem više, dali su čak sedam od osam golva u tom prvom dijelu, da bi braća Rašović, Strahinja i Viktor, Nikola Dedović i Radomir Drašović serijom 4:0 odveli Srbiju na +3 (11:8) sredinom treće četvrtine.

Srbijanci neočekivano pali u finišu trećeg djela igre i dozvolili su Suzukiju i Okavi da smanje na 12:11.

Posljednjih pet minuta donijelo je dramu. Pogodio je Mandić i za 15:13 iz penala, dao je i svoj sedmi gol na meču za 16:15, ali je Japan bukvalno na 68 sekundi do kraja dobio tajm-aut u trenutku kad su imali igrača više. Uslijedila je odlična odbrana, potom još jedna na 15 sekundi do kraja i izvojevana je teška pobjeda za Srbiju

Mandić je sa sedam golova bio najefikasniji, po dva su dali Viktor Rašović, Nikola Dedović i Nikola Jakšić. S druge strane, istakao se Jusuke Inaba sa šest golova.

Pored Srbije i Japana, u grupi B se još nalaze Francuska, Australija, Mađarska i Španija. Na drugoj strani su Italija, SAD, Hrvatska, Crna Gora, Grčka, Rumunija.