Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobjedom je počela svoj nastup u Zlatnoj ligi nacija koja se održava u Sarajevu.

U susretu sa Hrvatskom naš tim je slavio rezultatom 3:0, čime je tim koji predvodi Ifet Mahmutović na najbolji način startao takmičenje u kojem brani titulu najbolje reprezentacije u Evropi.

Prvi set prošao je bez većih problema za BiH obzirom da su slavili sa 25:15. U drugom setu reprezentativci Hrvatske su se probudili i do samog kraja imali aktivan rezultat, ali je iskustvo bh. tima presudilo, pa se u treći set otišlo nakon 25:22 za BiH. U trećem setu do sredine utakmica ja je bila u egalu, ali su do kraja susreta bh. reprezentativci pojačali intenzitet i slavili sa 25:15.

Podsjećamo, takmičenje Zlatna liga nacija održava se u Sarajevu od 24. do 26. maja, a na turniru učestvuju najbolje reprezentacije Evrope. Prve mečeve danas su odigrali Srbija i Poljska (3:1), te Ukrajina i Njemačka (2:3).

Takmičenje se nastavlja utakmicama između Njemačke i Poljske, te Hrvatske i Ukrajine, dok će Bosna i Hercegovina svoj drugi susret igrati večeras u 20 sati protiv reprezentacije Srbije.