Fudbaleri Borca odigrali su prvu utakmicu drugog pretkola Lige prvaka protiv grčkog PAOK-a. Banjalućani su pružili žestok otpor grčkom šampionu, ali su domaći trijumfovati rezultatom 3:2.

Nakon početnog ispitivanja snaga sa obje strane, u 17. minuti je kapitulirala odbrana bh. predstavnika, a nakon centaršuta iz kornera, domaćin preko mladog Kulierakisa dolazi do vodstva.

Svega pet minuta kasnije, Borac uzvraća, nakon intervencije iz VAR sobe, slovenački arbitar pokazuje na bijelu tačku, a Sebastian Herrera pogađa za 1:1.

Do kraja poluvremena domaćin je pokušavao doći do novog vodstva i taj ofanzivan pristup se domaćinu isplatio u 39’. minuti kada je mladi Koulierakis postigao svoj drugi gol na meču za novu prednost PAOK-a.

Ipak, šok za domaće duboko u sudijskoj nadoknadi, Vuković je uputio prizeman centaršut koji je ispratio Enver Kulašin i donio poravnanje Borcu za 2:2, ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Borac odmah zaprijetio, udarac Vukovića je bio blokiran. Već u 50. minuti prvak Grčke dolazi do novog vodstva. Za oduševljenje domaćih navijača Ekong je pogodio za 3:2.

Uzbuđenja je bio i u nastavku, samo osam minuta kasnije Borac je imao obećavajuću akciju preko Herere i Vukovića, ali je odbrana PAOK-a bila sigurna.

PAOK je nastavio dominirati na terenu, a u 63. minuti stoper Koulierakis je mogao doći do hat-tricka i to ponovo nakon prekida. Potom je PAOK u 82. minuti imao sjajnu šansu, ali je Kulašin sjajnom reakcijom sa gol linije spasio Borac. Do kraja nije bilo značajnijih prilika, te je rezultat ostao nepromijenjen.

Revanš susret igra se iduće srijede od 21 sat na Gradskom stadionu u Banja Luci.

PAOK – Borac 3:2 (Koulierakis 17′ i 39′, Trost- Ekong 51′ – Herrera pen. 22′, Kulašin 45+3′)

Stadion Toumba u Solunu. Glavni sudija: David Šmajc.

PAOK: Kotarski, Sastre, Trost- Ekong, Koulierakis, Baba, Schwab (Tsingaras), Ozdoev (Camara), Despodov (Živković), Murg (Konstantelias), Taison, Brandon.

BORAC: Šiškovski, Kvržić (Hrelja), Meijers, Carolina, Herrera, Grahovac, Vuković (Čavić), Skorup (Vranješ), Savić, Kulašin, Lukić (Hasukić).