Duel Novaka Đokovića i Rafala Nadala u drugom kolu teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu danas pripao je srbijanskom teniseru.

Đoković je slavio 6:1, 6:4 po setovima u meču koji je trajao nešto malo duže od 100 minuta.

Veliku podršku publike imao je Nadal sa tribina terena Philippe Chartier, ali je Đoković u prvom setu pokazao potpunu dominaciju. Za nekih 39 minuta igre prvog seta, Đoković je uspio napraviti dva breaka i dobiti rezultatom 6:1 prvi set.

Početkom drugog seta Novak je napravio rani break, koji je potom potvrdio pa je djelovalo da će prvi nositelj turnira sa lakoćom da ostvari trijumf u ovom meču. Poveo je Đoković sa četiri gema prednosti u drugom setu, a potom je Nadal promijenio dinamiku svoje igre. Ubrzao je tempo pa je uz malo agresivniju igru vezao četiri gema i u potpunosti se vratio u drugi set.

U nastavku Đoković je na Nadalov servis uspio da iskoristi tek četvrtu meč loptu i ostvari break koji je omogućio Srbijancu da servira za meč.

Pobjedom u ovom meču Novak Đoković izborio plasman u treće kolo turnira, a tamo će za protivnika imati boljeg iz duela Dominika Koepfera(Njemačka) i Matteo Arnaldija(Italija).