Crvena zvezda večeras je upisala i treći poraz u Ligi prvaka. Šampion Srbije izgubio je meč u Monacu od istoimenog domaćina.

Domaćin je na stadionu Louis II poveo preko Minamina u 20. minuti, da bi sedam minuta kasnije Zvezda izjednačila pogotkom Ndiayea s bijele tačke.

Ekipa iz Kneževine do novog vodstva stiže u nadoknadi prvog poluvremena, Spajić je greškom ‘asistirao’ Embolu, koji trese mrežu Beograđana za 2:1.

U nastavku je uslijedio potpuni kolaps gostujućeg sastava, Monaco je postigao još tri gola (Singo, Minamino, Akliouche) i došao do ubjedljive pobjede od 5:1.

Bh. internacionalac Rade Krunić je igrao za Crvenu zvezdu do 60. minute, kada ga je zamijenio Milan Rodić.

U drugom večerašnjem susretu koji je počeo u 18:45 sati, Milan je rutinski savladao Club Brugge na San Siru sa 3:1. Dva gola su djelo Reijndersa, a jedan za Rossonere je dao Pulišić, i to na majstorski način – direktno iz kornera.

Utješni pogodak za belgijski tim postigao je Sabbe.