Velež i Igman na stadionu Rođeni večeras su odigrali meč bez pobjednika u sklopu petog kola WWin lige BiH.

Prvu ozbiljniju priliku na susretu imao je Milak u 20. minuti, ali šutirajući glavom nije uspio ubaciti loptu praktično u praznu mrežu.

Velež je poveo u 34. minuti. Amar Milak je ubacio u peterac, na pravom mjestu se našao Mihael Mlinarić i zatresao mrežu gostiju iz Konjica.

Igman je izjednačio u nadoknadi poluvremena. Kenan Hebibović je bio asistent, a prvijenac za Igman upisao mladi Bakir Nurković.

Velež je imao sjajnu priliku u 68. minuti, kada je Lauš iskosa šutirao tik pored gola gostiju. Još bolju šansu je propustio Šikalo u finišu susreta, ali okliznuo se u trenutku kada je trebao uputiti udarac s nekih desetak metara.

Zanimljiva se situacija desila u dubokoj nadoknadi, kada je sudija Dragan Petrović nakon pregledavanja snimka poništio vlastitu odluku o penalu za Velež, nakon što se uvjerio da nogometaš Igmana ipak nije igrao rukom, kako je prvobitno banjalučki arbitar pomislio.

Rezultat se tako više nije mijenjao, ostalo je 1:1. Remi kojim Rođeni ne mogu biti zadovoljni, dok je Igman prvi put od početka sezone izbjegao poraz.

Velež – Igman 1:1 (Mlinarić 34′ – Nurković 45+1′)

Stadion Rođeni u Mostaru. Glavni sudija: Dragan Petrović (Banjaluka).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Savić, Štrum (Souza), Milak, Vehabović, Halilović (Haskić), Lohan (Šikalo), Mlinarić, Jevtović (Lauš).

IGMAN: Ćeman, Velić (Nikolić), Drljević, Posinković, Buturović, K. Hebibović (Mraković), Mešić (Božić), Herić, A. Hebibović, Nurković, Ramić.