Sloboda je danas dobila novog predsjednika (Azmir Husić), koji je ekspresno smijenio trenera (Marko Maksimović), ali na polju rezultata se ništa nije promijenilo. Tuzlaci su danas kao domaćini upisali novi poraz, bodove s Tušnja nosi Sloga.

Dobojlije već u šestoj minuti stižu do pogotka. Golman Slobode Azir Muminović je napravio grešku i praktično dodao loptu Toniju Joviću, a napadač gostiju zatim ga je matirao udarcem s ruba šesnaesterca.

Nakon toga uglavnom se igralo na polovini Sloge, ali nekoliko puta se spetljao Cvijanović, a prilike su također propustili Hasanbegović i Hasanović.

I stigla je kazna. Jović je na povratni pas Mrkaića u 80. minuti pogodio za 0:2.

To nije bilo sve, jer u nadoknadi rezervista Đokić trese mrežu Slobode za ubjedljivih 0:3, nakon još jedne velike greške odbrane domaćih.

Nastavljena je tako agonija Slobode, a Sloga je prvom gostujućom pobjedom ove sezone osvojila velika tri boda.

Sloboda – Sloga Meridian 0:3 (Jović 6′ i 80′, Đokić 95′)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Josip Martinović (Čapljina).

SLOBODA: Muminović, Hadžibeganović, Hasanbegović, Osmanković, Mekić (Šero), Delimeđac (Kurtalić), Hasanović (Jovašević), Čajić, Tallison, Cvijanović (Kunić), Husejinović (Hrvanović).

SLOGA: Pavlović, Varga, Milanović, Ristić (Batar), Dadić, Popara, Milosavljević (Đokić), Milićević, Veselinović (Đekić), Jović, Vidić (Mrkaić).