Bosanskohercegovački reprezentativac Kerim Alajbegović, jedan od najboljih igrača u trijumfu protiv Katara na Svjetskom prvenstvu, nakon utakmice je istakao da je ekipa odigrala sjajno prvo poluvrijeme.

Naglasio je da je rezultat mogao biti i uvjerljiviji već nakon prvih 45 minuta.

“Trebali smo voditi 3:0 ili 4:0. Odigrali smo fenomenalno, u finišu malo i pali, ali sve je kasnije bilo dobro”, rekao je Alajbegović.

O svom pogotku kratko je poručio da je zadovoljan završnicom akcije.

“Samo sam htio da zabijem i mislim da je gol bio dobar”, dodao je.

Ne želeći se previše osvrtati na potencijalnog rivala u nokaut fazi, poručio je da mu protivnik nije presudan.

“Meni je svejedno protiv koga ćemo igrati u nokaut fazi”, rekao je i na kraju se zahvalio navijačima na podršci.

Sličan ton imao je i Amar Memić, koji nije krio zadovoljstvo nakon pobjede Bosne i Hercegovine nad Katarom rezultatom 3:1.

Istakao je da mu ovaj trenutak mnogo znači, posebno zbog ambijenta i podrške navijača.

“Nevjerovatno, ovdje pred domaćom publikom kući, a u Americi. Nevjerovatan osjećaj, ponosan na sebe, na momke i cijelu državu. Ovo je nevjerovatno šta se može doživjeti, zahvalan sam svima”, rekao je Memić i dodao:

“Veliko hvala na podršci, želimo podršku i u sljedećoj utakmici, idemo dalje pisati historiju i mislim da to možemo”.

Na kraju je otkrio da bi u šesnaestini finala volio vidjeti duel protiv Sjedinjenih Američkih Država, prije svega zbog atmosfere na tribinama.

“Ja bih volio da to bude Amerika, da probamo da nadmašimo njihovo navijanje i da tu budemo domaći, ali ko god bude mislim da možemo dati maksimum”, istakao je Memić.

Podijeli
Exit mobile version