Redakcija TV Arena Sport i kompanija WWin donose vam idealni tim osmog kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

GOLMAN: Filip Samurović (Radnik)

ODBRANA: Ante Oreč (Velež), Hrvoje Barišić (Zrinjski), Vinko Soldo (Sarajevo), Sebastian Herrera (Borac)

VEZNI RED: Aleksandar Boljević (Željezničar), Elvedin Herić (Igman), Enver Kulašin (Borac), Stefan Denković (Igman)

NAPAD: Đorđe Pantelić (Radnik), Mihael Mlinarić (Velež)

Filip Samurović (Radnik) odbranio je penal na samom početku utakmice i time dao ‘krila’ svojim saigračima koji u nastavku postižu dva pogotka. Mreža njegovog gola ostala je netaknuta.

Ante Oreč (Velež) uspješno obavio kako defanzivne tako i ofanzivne zadatke. Asistent kod trećeg gola na susretu sa GOŠK-om.

Hrvoje Barišić (Zrinjski) držao odbranu Zrinjskog ‘zategnutom’ tokom svih devedeset minuta utakmice protiv Širokog Brijega. Sjajnu partiju krunisao pogotkom u 85. minutu meča.

Vinko Soldo (Sarajevo) je svojim ulaskom u drugom poluvremenu unio stabilnost u zadnju liniju Sarajeva. Strijelac izjednačujućeg gola na 153. vječitom sarajevskom derbiju.

Sebastian Herrera (Borac) pružio dobru partiju u oba smjera. Kod vodećeg pogotka banjalučke ekipe, nevjerovatnim centaršutem pronašao Kulašina koji se krio na drugoj stativi.

Aleksandar Boljević (Željezničar) njegovim pogotkom Plavi sa Grbavice stigli su do vodstva u duelu sa gradskim rivalom. Bio je Boljević prijetnja po gol Sarajeva tokom svih devedeset minuta, koliko je proveo na terenu.

Elvedin Herić (Igman) sa kolegom Đorićem kontrolisao je sredinu terena i u potpunosti nadigrao veznjake dobojske Sloge. Strijelac gola kojim je Igman došao do prednosti.

Enver Kulašin (Borac) prodoran i hitar, s odličnim osjećajem za prostor. Pokazalo se to u 70. minutu meča sa Posušjem, kada je odlično sačekao loptu na drugoj stativi i pogodio za 1:0.

Stefan Denković (Igman) svojim ‘magijama’ donio pobjedu timu iz Konjica i pokazao koliko je važna ‘karika’ među izabranicima Husrefa Musemića. Fenomenalnu partiju protiv Dobojlija obilježio je i golom za 2:0.

Đorđe Pantelić (Radnik) dvostruki strijelac u pobjedi Radnika nad Slobodom. Siguran kod izvođenja jedanaesterca, a još mirniji u situaciji koju mu je kreirao Krajišnik kod drugog pogotka.

Mihael Mlinarić (Velež) ponio titulu ‘igrača kola’. Čak i najmanji trenutak nepažnje defanzivne linije GOŠK-a uspio je iskoristiti. Utakmicu u Gabeli završio sa tri gola na svom kontu.