Derbi šestog kola WWin lige BiH, između Zrinjskog i Borca, završen je bez pobjednika. Rezultat utakmice glasio je 1:1.

Prvi minuti utakmice nisu ponudili mnogo uzbuđenja. Ipak, nakon nešto mirnijeg uvodnog dijela, uslijedile su dvije sjajne prilike, prvo za Borac, a zatim i za Zrinjski.

U 12. minutu Savić je probio kroz šesnaesterac i ubacio, Marić je to kratko odbio. Na loptu je naletio Kulašin, ali nije uspio poentirati.

Samo minutu kasnije, šansa i na drugoj strani. Ovoga puta, Tičinović je ubacio loptu za Mulahusejnovića koji šutira glavom, no njegov pokušaj zaustavlja Manojlović.

Zrinjski je do prednosti stigao u 28. minutu. Defanzivac Borca, Carolina, loše se snašao na jednu dugu loptu koja je stigla s polovine domaćih. Ćorluka je to sjajno ispratio i zatresao mrežu Banjalučana.

U nastavku je pokušao Posavec. Nakon kornera se izborio za poziciju na drugoj stativi, šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

86. minut donio nam je novi pogodak. Borac je stigao do izjednačenja. Ogrinec je prošao po strani, ubacio u šesnaesterac, a Despotović pogodio.

U sudijskoj nadoknadi Čamber je imao sjajnu priliku, ostao je sam na 5 metara od gola, ali nove promjene rezultata nije bilo.

Zrinjski – Borac 1:1 (Ćorluka 28′ – Despotović 86′)

Stadion pod Bijelim brijegom u Mostaru. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka (Posavec), Šunjić, Barišić, Tičinović, Surdanović, Ćavar, Malekinušić, Topić (Čamber), Ćuže (Jurilj), Mulahusejnović (Rušević).

BORAC: Manojlović, Vukčević, Meijers, Carolina, Herrera (Čavić), Grahovac, Skorup (Ogrinec), Hrelja (Despotović), Savić, Srećković (Nikolov), Kulašin.