Fudbaleri Borca stigli su do nova tri boda. Izabranici Mladena Žižovića iskoristili su brojčanu nadmoć te su nakon preokreta savladali Velež u zaostaloj utakmici prvog kola WWin lige BiH rezultatom 2:1.

Velež je mogao do vodstva stići već u 2. minuti susreta. Golman domaće ekipe je pogriješio. Lopta prvo pogađa Mlinarića, a zatim se od prečke vraća u njegov posjed. Napadač Rođenih je pokušao glavom sa svega par metara od gola, ali je bio neprecizan.

U nastavku, Borac je preuzeo inicijativu. Nizale su se šanse pred golom Duke, ali odbrana Veleža se nije dala. Prvo je Despotović ostao sam na drugoj stativi, no nije dobro reagovao. Nakon toga, ubačaj Kvržića je prošao kroz peterac. Golman gostiju je to odbio za kratko, ali samo do Ogrineca koji šutira ka golu. Ipak, ponovo je odbrana Veleža bila na pravom mjestu da to izblokira.

Pred kraj prvog poluvremena tim iz Mostara ostaje sa igračem manje. Vehabović je dobio drugi žuti karton.

U 52. minuti nova greška odbrane Borca. Šušić je pogriješio u dodavanju. Iskoristio je to Milak koji krade loptu, zaobilazi golmana Borca i postiže gol za vodstvo Veleža u Banjaluci.

Ipak, slavlje Rođenih nije dugo trajalo. Tri minute provedene na terenu bile su dovoljne Vranješu da postigne pogodak za izjednačenje. Herera je centrirao, a napadač Borca matirao Duku.

Šansu da udvostruči prednost Banjalučana imao je Hrelja u 70. minuti. Čavić je ubacio sa strane, Hrelja je ostao sam na drugoj stativi, no šutirao je preko gola.

Potpuno istu akciju fudbaleri Borca odigrali su i u 82. minuti. Ovoga puta, na drugoj strani se našao Ogrinec koji je bio precizan. Izabranici Mladena Žižovića stižu do preokreta.

Do kraja dvije odlične prilike, po jedna na obje strane. Okeke je ostavio loptu na petercu, ali niko nije uspio da je ubaci u gol. Nakon toga, Vranješ izlazi sam pred golmana Duku, no ni on ne pogađa.

Nove promjene rezultata na Gradskom stadionu u Banjaluci nije bilo.

Borac – Velež 2:1 (Vranješ 59′, Ogrinec 82′ – Milak 52′)

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Crveni karton: Edo Vehabović (Velež).

BORAC: Manojlović, Kvržić, Maijers, Šušić (Pihler), Herera, Nikolov (Skorup), Savić, Ogrinec, Srećković (Vranješ), Čavić (Đajić), Despotović (Hrelja).

VELEŽ: Duka, Oreč, Hrkač, Savić, Mehremić, Šturm (Okeke), Halilović (Mujan), Pršeš (Lauš), Vehabović, Milak (Puce), Mlinarić (Lohan).