Na Gradskom stadionu u Banjaluci nogometaši Borca su pobijedili 2:0 ekipu tuzlanske Slobode u susretu trećeg kola Wwin lige BiH.

Domaći fudbaleri su ofanzivnije ušli u ovaj susret i u 12. minuti bilježimo prvu ozbiljniju priliku. Čavić je šutirao sa pet metara iskosa ali pogađa spoljni dio mreže Muminovića. Fudbaleri Borca su nastavili s ofanzivnom igrom te u 23. minuti Pihler sa skoro 20 metara šutira malo preko gola gostiju.

U 33. minuti zatresla se mreža Slobode. Hererra je pogodio ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd, a njegovu odluku je, nakon višeminutnog pregleda, potvrdio i VAR. Druga od pet minuta nadoknade vremena donijela je i kapitalizaciju potpune kontrole i dominacije Borca u prvom dijelu večerašnjeg susreta. Lukić je glavom pogodio nakon ubačaja Vukčevića za 1:0.

Do kraja prvog dijela nije bilo više prilika pa se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću Borca nad Slobodom.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom ritmu. Borac je imao terensku inicijativu, a tuzlanski tim je potpuno kapitulirao u55. minuti. Na 2:0 za banjalučki tim povisio je ponovo Jovo Lukić. Srećković je ubacio, a napadač Borca loptu pospremio u mrežu. U nastavku je i Kulašin imao sjajnu priliku, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

Nastavak nije ponudio mnogo uzbuđenja, a jedina uzbudljiva šansa bila je Vranješova u 84. minuti meča, kada je šutirao sa udaljenosti, ali je Trako spretno intervenisao. Posljednje minute bile su bez prilika, te je rezultat 2:0, ostao nepromijenjen.

Borac – Sloboda 2:0 (Lukić 45+2′, 56′)

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Kesić Dragan (Gradiška).

BORAC: Manojlović, Kvržić, Meijers, Šušić, Srećković (Hasukić), Vukčević, Pihler, Kulašin (Hrelja), Herera, Savić (Đajić), Čavić (Karaklajić), Lukić (Vranješ).

SLOBODA: Muminović (Trako), Bratovčić (Dubačkić), Hasanbegović, Ignjatović, Šero, Cvijanović, Dervišagić (Husejinović), Beganović (Hasanović), Hadžibeganović, Hadžanović, Haračić (Tallison).