Ekipa Sarajeva je večeras ostvarila ubjedljivu pobjedu nad Veležom u jednom od derbija desetog kola WWin lige BiH, odigranom na Koševu.

No, takav ishod nije naslućivala situacija iz 20. minute, kada je bordo tim ostao s igračem manje na travnjaku. Francis Kyeremeh je napravio faul na sredini terena, sudija Mirza Kazlagić je prvobitno pokazao žuti karton fudbaleru Sarajeva, da bi nakon pregledavanja VAR snimka ipak promijenio odluku i izvukao iz džepa crveni.

Svega šest minuta kasnije slična se situacija desila s desnim bekom Veleža Antom Orečem. Grub faul, žuti karton, VAR snimka i zatim ipak – crveni. Tako su oba sastava ostala sa po deset nogometaša u igri.

Sarajevo do vodstva stiže u 32. minuti. Guliashvili je probio stranu i uputio pas u peterac, a na pravom mjestu se našao Turkeš i pogodio.

Četiri minute poslije, nakon ubačaja Đorđevića iz slobodnog udarca, Jović glavom poentira za 2:0.

Dileme o pobjedniku večerašnjeg duela otklonio je Guliashvili u 53. minuti. Duraković je centrirao, lopta se odbila do Gruzijca, koji bez milosti trese mrežu bivšeg kluba. Nije slavio, iz poštovanja prema Rođenima.

Konačnih 4:0 postavlja rezervista Karlo Lulić minut prije kraja meča, na asistenciju sjajnog Giorgija Guliashvilija.

Sarajevo je sada na drugom mjestu s bodom manje, ali i utakmicom više od lidera Zrinjskog. Velež ostaje deveti s devet bodova na kontu.

Sarajevo – Velež 4:0 (Turkeš 32′, Jović 36′, Guliashvili 53′, Lulić 89′)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Crveni kartoni: Kyeremeh (Sarajevo) i Oreč (Velež).

SARAJEVO: Rogić, Beganović, Soldo, Čelik, Jović (Kuprešak), Bubanja (Jatta), Đorđević (Pavičić), Mustafić (Duraković), Kyeremeh, Guliashvili, Turkeš (Lulić).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Savić (Išasegi), Mehremić, Šturm (Okeke), Halilović (Šikalo), Pršeš, Milak (Mujan), Mlinarić, Haskić (Lohan).