Ekipa Posušja večeras je prekinula pobjedničku seriju Sarajeva, susret šestog kola WWin lige BiH na Koševu okončan je remijem nakon dramatičnog finiša.

Meč je otvoren očekivanom inicijativom domaćih fudbalera, ali prvu priliku bilježimo tek u 14. minuti kada Guliashvili s 15 metara šutira preko gola.

Isti igrač samo četiri minute poslije dovodi Sarajevo u vodstvo. Nakon povratnog pasa Mustafića u srce šesnaesterca, Gruzijac se lijepo snašao i iz okreta pogodio za 1:0.

Sarajevo je i nakon vodećeg pogotka nastavilo kontrolisati igru i dominirati nad Posušjem, koje je očigledno došlo s vrlo defanzivnom postavkom. Uspjeli su gosti tek jednom da ozbiljnije ugroze gol Sarajeva, u 38. minuti, ali su na koncu akcije upropastili dobar kontranapad.

Značajno je opao tempo u drugom poluvremenu. Bordo tim je i dalje više kontrolisao posjed, Posušaci šansu čekali iz kontranapada.

U zadnjoj četvrtini meča gosti su ipak postali nešto više orijentisani na napadački segment, što se isplatilo u 79. minuti. Nakon kornera lopta je došla do stopera Ivana Marića, koji u gužvi šutira i trese mrežu domaće ekipe za izjednačenje.

No, Sarajevo ipak uspjeva doći do novog gola. Igrala se nadoknada kada je debitant Pavičić pogodio za 2:1, nakon što mu je Đuričković glavom prebacio loptu u šesnaesterac gostiju. Sjajan način da se predstavi koševskoj publici.

No, svega nekoliko minuta kasnije Branko Vrgoč glavom pogađa za 2:2! Hladan tuš na stadionu Asim Ferhatović Hase.

U posljednjim trenucima utakmice stoper Sarajeva Nidal Čelik je dobio crveni karton.

Rezultat se više nije mijenjao do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Sarajevo – Posušje 2:2 (Guliashvili 19′, Pavičić 93′ – Marić 79′, Vrgoč 96′)

Stadion Asim Ferhatović Hase u Sarajevu. Glavni sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Crveni karton: Nidal Čelik (Sarajevo).

SARAJEVO: Rockov, Beganović, Đuričković, Soldo, Čelik, Jović (Duraković), Bubanja (Kyeremeh), Mustafić (Pavičić), Guliashvili, Anđušić (Lulić), Oliveira (Turkeš).

POSUŠJE: Galić, Stapić, Marić, Vrgoč, Bekavac, Hanuljak, Jenjić (Begić), Kamenar (Kobiljar), Rozić, Mandić, Petrović (Pavković).