Prava fudbalska drama odvijala se večeras u Banjaluci, gdje je odigran revanš susret play-offa Evropske lige između Borca i Ferencvarosa. Na kraju su se radovali Mađari…

Mreže su bile mirne u 90 minuta meča, baš kao u Budimpešti prošle sedmice.

Nije bilo izrazitih prilika, no svakako treba naglasiti da je Borac djelovao konkretnije u ofanzivi nego u prvom susretu protiv mađarskog prvaka.

Nakon što je regularni dio utakmice okončan rezultatom 0:0, uslijedili su produžeci.

Borac je poveo u 103. minuti. Korner je izveo Damir Hrelja, a nizozemski stoper Bart Meijers zatresao mrežu Ferencvarosa, za erupciju radosti na Gradskom stadionu.

Očekivano, nakon pogotka uslijedio je veliki pritisak mađarske ekipe. Do izjednačenja gosti stižu u 111. minuti, strijelac je s bijele tačke bio Barnabas Varga. Prethodno je faul napravio golman Banjalučana Filip Manojlović, koji je neopreznim uklizavanjem oborio Kadyja u šesnaestercu domaćih.

Ostalo je 1:1 do završetka produžetaka, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Nažalost, jače živce su pokazali fudbaleri Ferencvarosa, koji su bolje pucali penale. Za Borac su se pokazali kobni promašaji Herrere, Čavića i Grahovca…

Borac ipak ostaje u Evropi, seli se u Konferencijsku ligu, gdje ga očekuje najmanje šet utakmica.

Borac – Ferencvaros 1:1 (Meijers 103′ – Varga 111′) – penali 2:3

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Erik Lambrechts (Belgija).

BORAC: Manojlović, Vukčević (Kvržić), Meijers, Carolina, Herrera, Grahovac, Skorup (Pihler), Kulašin (Hrelja), Savić, Srećković (Čavić), Lukić (Vuković).

FERENCVAROS: Dibusz, Makreckis, Knoester, Cissse, Ramirez (Ćivić), Rommens, Maiga (Zachariassen), Abu Fani, Misidjan (Ben Romdhane), Traore (Kady), Pešić (Varga).