GOŠK i Sloga su podijelili bodove u današnjem susretu posljednjeg 33. kola Wwin lige BiH, odigranom u Gabeli.

Malo toga se zanimljivog dešavalo do 38. minute, kada je Dino Skorup dobio priliku da donese domaćima vodstvo udarcem s bijele tačke. Tome je prethodio faul Omića nad Hasukićem u šesnaestercu Sloge.

No, Skorup je pogodio stativu, ostalo je 0:0.

GOŠK ipak stiže do prednosti u 65. minuti. Esmir Hasukić je osvojio loptu na polovini gostiju, sjurio se u šesnaesterac i snažnim udarcem zatresao mrežu Sloge.

Međutim, već u sljedećoj minuti Sloga je izjednačila. Centrirao je Varga, a na pravom mjestu se našao Nikola Dujaković i pogodio glavom za 1:1. To je ujedno bio i konačan ishod meča.

Ovaj rezultat pruža šansu Željezničaru da preskoči Slogu i eventualnom današnjom pobjedom nad Borcem dođe do šestog mjesta i tako turbulentnu sezonu ipak zaključi u gornjoj polovini tabele.

GOŠK – Sloga Meridian 1:1 (Hasukić 65′ – Dujaković 66′)

Stadion Perica Pero Pavlović u Gabeli. Glavni sudija: Dražen Marić (Bijeljina).

GOŠK: Vasilj, Ramljak (Račić), Šuta, Marasović (Šiško), Miličević, Musulin (Balavac), Gogić, Skorup (Mihaljević), Čajić, Ikić (Pavlović), Hasukić.

SLOGA: Šćekić, Varga, Nikolić, Milanović, Omić (Batar), Kvesić, Redžić, Popara, N. Dujaković, Brnović (Mrzić), Predragović (Dadić).