Fudbaleri GOŠK-a su, u okviru desetog kola WWin lige Bosne i Hercegovine, na domaćem terenu savladali tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0 te su na taj način stigli do prve pobjede u sezoni.

Slobode je imala priliku u 18. minuti. Mekić je probio po lijevoj strani, a potom odigrao povratni pas za Husejinovića. Šutirao je napadač tuzlanske ekipe sa nekih 10-ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

Nakon toga zaprijetila je ekipa GOŠK-a. Dobro je iz slobodnog udarca pokušao Šroler, no sjajno u toj situaciji reaguje Muminović.

Ipak, samo par trenutaka kasnije, nakon brzo izvedenog kornera, tim iz Gabele dolazi do prednosti. Šroler je u kaznenom prostoru Slobode pronašao Šutu, koji dobro skače i glavom matira nemoćnog Muminovića.

U nastavku još dvije prilike za Slobodu. Prvo je Haračić iz dobre situacije šutirao preko gola, a potom se Husejinović mogao naći u stopostotnoj šansi. Međutim, Mandić u posljednji trenutak reaguje i čisti loptu iz svog peterca.

Na otvaranju drugog poluvremena nova opasnost pred golom GOŠK-a. Karić je tada zaustavio udarac Čajića koji se našao sam u protivničkom kaznenom prostoru.

Kazna za promašaj iz 59. minute stigla je veoma brzo. Ovoga puta Šroler se našao u ulozi strijelca. Pucao je sa ivice kaznenog prostora i zatresao mrežu Tuzlaka. U prvom momentu signalizirana je ofsajd pozicija, ali nakon VAR provjere gol je priznat. 2:0 za GOŠK.

Od 78. minute Slobode je igrala sa igračem manje, obzirom da je Mekiću pokazan drugi žuti karton.

U nastavku, još nekoliko pokušaja sa obje strane, ali se rezultat više nije mijenjao.

Bila je ovo prva utakmica za Zlatana Nalića koji se sredinom ove sedmice vratio na klupu Slobode.

GOŠK – Sloboda 2:0 (Šuta 29′, Šroler 67′)

Stadion Perica Pero Pavlović u Gabeli. Glavni sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo). Crveni karton: Filip Mekić (Sloboda).

GOŠK: Karić, Mandić, Sipović, Šuta, Čoko, Lagumdžija, N. Perić, Gogić (K. Perić), Ljukovac (Lukić), Novaković, Šroler.

SLOBODA: Muminović, Mulalić, Hasanbegović. Ignjatović, Mekić, Hadžanović, Čajić, Janketić, Cvijanović, Tallison (Haračić), Husejinović.