Ekipa Sarajeva ostvarila je danas u Banjaluci minimalnu, ali itekako dragocjenu pobjedu nad domaćim Borcem u derbiju sedmog kola WWin lige BiH.

Početak meča nije nagovještavao takav ishod, već u prvoj minuti sudija Frano Jelić je pokazao na bijelu tačku smatrajući da je fudbaler bordo tima Vladan Bubanja napravio prekršaj.

No, Đorđe Despotović je loše izveo jedanaesterac, pucao je preko gola Sarajeva.

Banjalučane je kazna za propuštenu priliku stigla u 14. minuti. Fenomenalno je slobodan udarac sa nekih 25 metara izveo Giorgi Guliashvili i zatresao mrežu domaće ekipe – 0:1.

Imao je Borac priliku da izjednači u 25. minuti, ali Vukčević je bio zamalo neprecizan nakon ubačaja Savića.

Šansa se ukazala Sarajevu u 40. minuti nakon sjajnog prodora i pasa Guliashvilija za Lulića, ali iz dobre pozicije vezista bordo tima je šutirao preko gola Borca.

Despotović je zaprijetio u 51. minuti sa ruba šesnaesterca, ali odbranio je Rockov. Mogao je Mujkić zatim udvostručiti prednost Sarajeva, međutim loše je šutirao glavom.

Najbolju šansu u drugom poluvremenu gosti propuštaju u 74. minuti, kada je Guliashvili nakon još jednog sjajnog prodora pogodio prečku.

Blizu izjednačenja banjalučka ekipa je bila u 90. minuti, Srećković je snažno šutirao s ruba šesnaesterca i pogodio stativu.

Do kraja meča rezultat se tako više nije mijenjao. Velika pobjeda za Sarajevo nad aktuelnim prvakom, bordo tim se sada učvrstio na vrhu tabele, Borac upisao prvi prvenstveni poraz ove sezone.

Borac – Sarajevo 0:1 (Guliashvili 14′)

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg).

BORAC: Manojlović, Vukčević (Srećković), Meijers, Carolina, Herrera (Bajde), Grahovac (Hrelja), Skorup (Nikolov), Savić, Ogrinec (Čavić), Kulašin, Despotović.

SARAJEVO: Rockov, Beganović, Đuričković, Soldo (Unušić), Mujkić, Jović (Kuprešak), Bubanja, Lulić (Mustafić), Pavičić (Anđušić), Guliashvili, Kyeremeh (Oliveira).