Igman i Željezničar su danas podijelili bodove u susretu 31. kola Wwin lige BiH, odigranom u Konjicu.

Iako je susret okončan bez pogodaka, ne može se reći da nije bilo uzbuđenja.

Igrači domaćeg tima ušli su u meč ofanzivno. Nakon početnih ispitivanja snaga u 11. minuti sjajna kontra domaćih, kapiten Hebibović je probio lijevu stranu i asistirao za Janketića koji dobro šutira, ali Muftić brani uz pomoć prečke.

Nekoliko minuta poslije Ramić postiže pogodak, koji je zatim poništen zbog ofsjada.

U 15. minuti Hebibović je pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila živi zid.

Sjajan pogodak postigao je Stefan Denković iz slobodnog udarca u  22. minuti. Ipak, poništen je zbog toga što je Dupovac ometao živi zid Željezničara.

Nakon toga uslijedio je period nešto bolje igre Plavih. U 32. minuti Krpić je pogodio prečku nakon centaršuta Boljevića. Minut poslije Boljević je šutem iskosa pogodio stativu.

Zatim zamalo Galić zamalo nije postigao autogol. Želio je glavom da izbaci loptu u korner, ali je ona prošla tik pored stative gola Željezničara. U finišu poluvremena je poništen pogodak Kripića zbog ofsajda.

Nakon odmora ritam igre je značajno opao. Uglavnom se sve svodilo na poluprilike, nijedna ekipa nije uspjevala ozbiljnije zabrinuti protivnika.

Tako je meč okončan s nepopularnih 0:0. Osvojeni bod svakako puno više znači Igmanu, koji bi osigurao opstanak u Wwin ligi BiH u slučaju poraza Tuzla Cityja u sutrašnjem duelu s Borcem. Željezničar je tu misiju obavio ranije…

Igman – Željezničar 0:0

Gradski stadion u Konjicu. Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg).

IGMAN: Ćeman, Oremuš, Dupovac, Bajrić, Čubrilo, Đorić, A. Hebibović, Denković (Mešić), Janektić, Mešinović, Ramić (Ahmetović).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić (Ovčina), Cavnić, Drina, Radinović, Mekić (Karić), Štilić (Fočo), Al Jaber, Hiroš, Boljević, Krpić (Zubanović).