Na Gradskom stadionu u Tomislavgradu Posušje je savladalo Igman sa minimalnih 1:0 u okviru prvog kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Posušjaci su pobjedom protiv Igmana započeli sezonu, a meč je obilježila nesvakidašnja situacija, jer je gostujući tim zbog povreda ostao bez oba golmana. Rukavice je u 50. minuti preuzeo napadač Miloš Aćimović, ali on nije uspio da sačuva mrežu svog tima u Tomislavgradu.

Start utakmice nije donio previše prilika, fudbaleri Posušja su imali terensku inicijativu, ali bez nekih prilika koje bi ugrozile gol gostujuće ekipe. Igman je pokušao doći do ozbiljnije prilike nakon jednog centaršuta u 20. minuti, a ozbiljniju šansu u 23. minuti nije iskoristio Mešinović, kada je šutirao preko gola.

Nakon pokušaja Mešinovića sa distance pokušao je i Janjić ipak ovaj udarac nije stvorio poteškoću za Ćemana, te je tako ostalo 0:0. U 26. minuti Mihaljević je probio po strani, uputio je jedan centrašut, Boban je kasnio na tu loptu, te tako da nije bilo opasnosti po gol Ćemana. Nedugo zatim, golman gostujuće ekipe Ćeman zbog povrede je bio primoran napustiti teren, a umjesto njega je u igru ušao Rončević.

U nastavku šansa za goste. Božić je primio loptu na ivici kaznenog prostora uputio je udarac koji je otišao malo preko gola. Mandić je uspio da centrira jednu loptu u 35. minuti ipak nitko nije uspio da stigne tu loptu. Dalji tok utakmice nije donio ozbiljnije prilike, te je ostalo 0:0 nakon prvih 45. minuta.

Domaći su već u drugoj minuti nastavka imali ozbiljnu priliku. Stapić je centrirao, a Rozić je šutirao sa par metara iskosa, no golman Igmana je odbranio. Samo tri minuta kasnije Jenjić je šutirao glavom, ali je lopta prošla pored gola.

Veliki problemi za Igman desio se na samom startu drugog poluvremena, jer se i rezervni golman Rončević povrijedio. Na gol Igmana stao je napadač Aćimović, a Rončevića je na terenu zamijenio Mešić. Domaći su vrlo brzo iskoristili povrede gostujućih čuvara mreže, te su prednost stekli u 63. minuti meča kada je na nespretnu reakciju Aćimovića na loptu naletio Jenjić i poslao je u mrežu za 1:0. Imali su Posušjaci priliku i u nastavku. Pavković je pokušao šutem iskosa, ali je lopta otišla malo pored gola Igmana.

Najbolju priliku Igman je imao u 82. minuti, ali je udarac Hebibovića odbranio je Galić. Dvije minute kasnije Rozić je šutirao iz slobodnjaka sa 20 metara, a lopta je otišla preko gola Igmana. Posljednje minute i sudijska nadoknada nisu ponudile mnogo uzbuđenja, te je rezultat ostao 1:0 u korist domaćeg tima.

Posušje – Igman 1:0 (Jenjić 62′)

Gradski stadion u Tomislavgradu. Glavni sudija: Gigović Miloš (Gradiška).

POSUŠJE: Galić, Stapić, Marić, Vrgoč, Mihaljević (Bekavac), Begić, Jenjić (Abrego), Hanuljak, Mandić (Pavković), Rozić (Petrović), Boban.

IGMAN: Ćeman (Rončević(Mešić)), Nikolić, Šehić, Buturović, Posinković, Herić, Drljević, Mešinović(Aćimović), Hebibović, Ramić, Božić (Bešagić).