Fudbaleri Igmana stigli su do velike pobjede na gostovanju u Doboju. Izabranici Husrefa Musemića savladali su Slogu sa 2:0. Ovim trijumfom probili su se u gornji dio tabele WWin lige BiH.

Uvodni minuti susreta odigrani su u izuzetno visokom ritmu. Izmjenjivali su se napadi prvo na jednoj, a zatim i na drugoj strani.

Prvi ozbiljniji pokušaj na meču stigao je u 14. minutu. Ristić je nakon centaršuta ostao sam, ali je bio neprecizan. Uslijedio je pokušaj Anela Hebibovića. Pucao je 34-godišnji fudbaler sa 20-ak metara, no lopta odlazi malo iznad gola.

Od 29. do 31. minute dvije dobre situacije, prvo pred golom Igmana, a zatim i pred golom Sloge. Jović je uposlio Vidića koji glavom loptu šalje pored gola. U sličnoj poziciji našao se i Ramić u kaznenom prostoru dobojskog tima, ali ni on nije iskoristio priliku koja mu se ponudila.

U nastavku ponovo Jović kreira šansu za svoj tim. Još jedanput je dobro ubacio, ali Milanović, baš kao i Vidić, nije uspio da zatrese mrežu gola Igmana.

Kazna za taj promašaj stigla je u sljedećem napadu. Denković prolazi po lijevoj strani, ubacuje u peterac, no odbrana Sloge to čisti, ali samo za kratko. Na odbijenu loptu natrčava Herić koji pogađa za 1:0.

Slavlje tima iz Konjica mogao je prekinuti Jović. Ovoga puta on je bio taj koji je pokušao udarcem iz slobodnog udarca. Nedostajala mu je doza sreće, Zatresla se stativa gola na kome stoji Ćeman.

U 74. minutu Denković se nagradio i pogotkom. Prošao je svog čuvara, izašao u situaciju jedan na jedan i bez mnogo problema savladao nemoćnog Pavlovića.

Par minuta kasnije, novi problem za izabranike Vlade Jagodića. Omić je dobio drugi žuti karton tako da mu je sudija Petrović pokazao put ka svlačionici.

Do kraja utakmice, Igman je pokušavao stići i do trećeg pogotka, ali novu promjenu rezultata nismo vidjeli.

Sloga – Igman 0:2 (Herić 56′, Denković 74′)

Stadion Luke u Doboju. Glavni sudija: Dragan Petrović (Banjaluka). Crveni karton: Albin Omić (Sloga).

SLOGA: Pavlović, Perković, Omić, Milanović, Ristić, Kvesić, Sadiković, Đokić, Karać (Milosavljević), Jović, Vidić.

IGMAN: Ćeman, K. Hebibović, Velić, Buturović, Posinković, Herić, Đorić, A. Hebibović (Aćimović), Mešić (Šehić), Denković (Bekić), Ramić (Tallo).