Zrinjski je pražen sinoć u Portugal s visokih 3:0 od domaće Vitorije, u prvom susretu play-offa Konferencijske lige.

Nakon utakmice trener Plemića Mario Ivanković je kazao:

“Na kraju težak poraz. Prvo poluvrijeme smo izdržali nekako, ali na početku drugog poluvremena smo primili dva gola. Prvi gol je bio jeftin, a onda drugi iz kornera. Stoji da je protivnik dobar, a imali bi pozitivan rezultat na osnovu onoga što smo prikazali da je ostalo 2:0. Definitivno, greške koje nam se ponavljaju iz utakmice u utakmicu. Primili smo treći gol i na kraju težak rezultat. Nismo bili pravi. Tek nakon 2:0, kada se protivnik povukao, počeli smo igrati. Imali smo par situacija koje smo mogli bolje završiti unutar njihovih 16 metara. Nismo i žalosni smo. Ipak, velika je razlika u kvaliteti i to je presudilo“, kazao je Ivanković.

Zrinjski sada očekuje težak zadatak u revanš meču koji se naredne sedmice igra u Mostaru.

“Maloprije sam na press-konferenciji rekao da uvijek treba vjerovati. Znamo da će biti teško. Obje smo utakmice u prva dva pretkola izgubili, pa smo nadoknadili. Mi ćemo probati sve što je u našoj moći. Možda i to vrijeme i sparina i podrška naših navijača nam pomognu da zabijemo neki rani gol. Zašto ne probati, nemamo što da izgubimo”.

Revanš duel igra se 29. avgusta u Mostaru, od 20 sati (Arena Sport 1).