Sloboda i Velež danas na Tušnju su podijelili bodove u susretu šestog kola WWin lige BiH.

Prvu veliku priliku na meču imao je Filip Mekić kada je sa 16 metara šutirao iz drugog plana, da bi Hadžikić nogom odbranio.

Potom je Oreč zamalo postigao gol kada je centrirao, a lopta se o stativu odbila u ruke Slobodinog golmana Trake.

Rođeni do pogotka stižu u 33. minuti. Odlično je ubacio Tino Blaž Lauš, a Dino Halilović glavom pogodio za vodstvo Veleža.

U samom finišu prvog poluvremena dolazi do sporne situacije. Tražili su domaći penal smatrajući da je Lauš povukao za ruku i oborio jednog igrača Slobode, ali sudija Topalović se nije oglasio.

Nakon odmora Tuzlaci su preuzeli inicijativu i vršili pritisak. Blizu pogotka bio je Mekić u 72. minuti, ali lopta je prošla pored gola nakon njegovog pokušaja.

Nastavili su Slobodini fudbaleri stezati obruč, da bi do izjednačenja stigli u nadoknadi. Husejinović je ubacio iz slobodnog udarca, a Janketić postigao prvijenac u dresu tuzlanske ekipe za konačnih 1:1.