Ekipa Sarajeva je u prvom susretu prvog pretkola Konferencijske lige ostvarila pobjedu u Kazahstanu protiv Aktobea.

Bordo tim je imao svoje prilike tokom meča, ali može se reći i da je imao sreće, jer su igrači domaćeg tima nekoliko puta pogađali okvir gola.

Prvi je Sarajevu ozbiljnije zaprijetio Samorodov u 19. minuti, kada je nakon solo-prodora uzdrmao stativu.

U drugom poluvremenu izabranici trenera Zorana Zekića su se više otvorili i napravili nekoliko jako dobrih akcija, ali nije dužan ostajao ni Aktobe.

Kazahstanci su bili blizu pogotku i u 75. minuti, kada je Umaev šutirao glavom i zatresao prečku gola Rockova.

I kada se očekivalo da meč bude zaključen s nepopularnih 0:0, na scenu je stupio Francis Kyeremeh. Mehmedović je nakon slaloma dodao Kyeremehu, a fudbaler Sarajeva snažno šutirao s ruba šesnaesterca i pogodio gornji kut mreže Aktobea! Majstorija.

Ispostavit će se da je to ujedno i konačan rezultat. Revanš se igra za sedam dana na Koševu.

Aktobe – Sarajevo 0:1 (Kyeremeh 90′)

Stadion Aktobe Ordalyk. Glavni sudija: Ivo Torres (Luksemburg).

AKTOBE: Shatskiy, Kiki, Barać, Agbo (Kenessov), Besmertny (Tanzharikov), Vatajelu, Dombouya (Umaev), Cevallos (Baytana), Strumia, Samorodov (Jean), Chalas.

SARAJEVO: Rockov, Beganović, Čelik, Đuričković, Soldo, Jović, Bubanja (Guliashvili), Mustafić (Anđušić (Julardžija)), Đorđević, Kyeremeh, Čataković (Mehmedović).