Na stadionu Asim Ferhatović Hase u okviru utakmice 5. kola Wwin lige BiH, nogometaši Sarajeva savladali su ekipu Radnika rezultatom 2:0 i tako upisali četvrtu pobjedu zaredom.

Prvih desetak minuta utakmice na Koševu bilo je izuzetno mirno. Obje ekipe imale su po nekoliko pokušaja, ali bez ozbiljnijih prilika.

U 10. minuti meča, oglasio se sudija Topuzović i dosudio igranje rukom. Svi su se preselili u šesnaesterac gostiju. Poslije sjajnog ubačaja iz prekida, sam na drugoj stativi ostao je Vladan Bubanja koji loptu posprema u mrežu Lakića. Asistencija je pripisana Aleksandru Đorđeviću.

Novo uzbuđenje vidjeli smo tek u 35. minuti, ovoga puta pred golom Sarajeva. Vasić je centrirao, Da Silva šutirao. Ipak, sreća u ovoj situaciji nije bila na strani gostiju iz Bijeljine obzirom da je pokušaj Da Silve odjseo na prečki gola Emila Rockova.

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Na pauzi između dva dijela, treneri su odlučili da naprave tri izmjene. Matanović je zamijenio Kuprešaka, a umjesto Pekarića i Antonijevića u redovima Radnika ušli su Jovanović i Veljkić.

Nastavak drugog poluvremena ponovo bez mnogo uzbuđenja. Vrijedni pomena su jedino pokušaji Renana iz 62. i Jovanovića iz 63. minute.

Nakon jednog duela, Nidal Čelik i Jovanović su ostali na zemlji. Dok se pridizao, mladi igrač Sarajeva zakačio je Jovanovića. Elvedin Topuzović je povodom ove situacije dobio poziv iz VAR sobe, ali nakon višeminutnog pregleda odlučio je da ne kazni Čelika.

U 84. minuti uslijedila je nova prilika za Sarajevo. Pokušaj Anđušića otišao je tik pored desne stative gola Vasića.

Aldin Turkeš je samo minutu kasnije udvostručio prednost Sarajeva, ali je njegov pogodak poništen nakon VAR intervencije zbog ofsajda.

Nova situacija u 92. minuti, ponovo glavni akter Turkeš, koji postiže svoj prvijenac u dresu Sarajeva. Ovoga puta VAR nije poništio pogodak. Asistencija je upisana Unušiću.

Konačan rezultat meča glasio je 2:0.

Sarajevo – Radnik 2:0 (Bubanja 11′, Turkeš 92′)

Stadion Asim Ferhatović Hase u Sarajevu. Glavni sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla).

SARAJEVO: Rockov, Beganović, Čelik, Soldo, Jović (Unušić), Bubanja, Kuprešak (Matanović), Mustafić (Anđušić), Đorđević (Đuričković), Guliashvili, Oliveira (Turkeš).

RADNIK: Lakić, Vasić, Janjić, Antonijević (Veljkić), Maričić, Pekarić (Jovanović), Krajišnik (Ristanović), Amidžić, Mehanović (Crepaldi), Pantelić (Teodorović), Da Silva.