Posušje nastavlja igrati u sjajnoj formi, ekipa s Mokrog Doca večeras je slavila na gostovanju kod GOŠK-a, u susretu četvrtog kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Solidnih prilika bilo je na obje strane tokom prvog poluvremena, da bi Posušaci do vodstva stigli u 41. minuti. Hanuljak je izbacio Vinka Rozića u šansu, a ofanzivac gostujućeg tima rutinski matirao istrčalog Karića za 0:1.

U drugom poluvremenu GOŠK je preuzeo inicijativu u želji da izjednači. No, gosti nisu dozvoljavali previše prilika Gabeljanima, dobro organizovana odbrana u tome im je svakako pomogla.

Najbolju šansu domaći tim je imao pet minuta prije kraja utakmice, kada je Mandić, nakon ubačaja Ikića, izbio loptu s gol-linije.

Rezultat se tako više nije mijenjao. Posušje sada ima deset bodova i preuzelo je vrh tabele (uz činjenicu da prvi pratilac Sarajevo ima utakmicu manje), dok je GOŠK i dalje s nulom na kontu.

GOŠK – Posušje 0:1 (Rozić 41′)

Stadion Perica Pero Pavlović u Gabeli. Glavni sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo).

GOŠK: Karić, Lagumdžija, Šuta, Miličević, Ćubel (Lukić), Avrić (Perić), Gogić, Novaković, Kaćunko (Mihaljević), Ikić, Mandić (Mizić).

POSUŠJE: Galić, Stapić, Marić, Vrgoč, Bekavac, Begić (Kobiljar), Jenjić (Mandić), Hanuljak (Abrego), Rozić (Petrović), Pavković (Kamenar), Boban.