Ekipa Borca remizirala je sa Panathinaikosom u prvom kolu Konferencijske lige. Nakon odigranih devedeset minuta u Banjaluci, na semaforu Gradskog stadiona stajalo je 1:1.

Bili su ujednačeni Borac i Panathinaikos u uvodnim minutama. Banjalučki tim pokušao je preko Srećkovića u 6. minuti, ali bio je siguran Dragowski.

Samo par minuta nakon pokušaja Srećkovića, grčka ekipa dolazi do vodstva. Fino su zeleno-bijeli kombinovali na sredini terena. Lopta je stigla do Mladenovića koji ubacuje u sredinu. Na centaršut natrčava Bakasetas, šutira sa ivice šesnaesterca i pogađa mrežu gola Šiškovskog.

Nekoliko trenutaka kasnije nova prilika za Panathinaikos. Šporar je izašao sam pred golmana Borca. Ipak, realizacija je izostala

Nakon primljenog gola, Banjalučani su igrali mnogo bolje. Preuzeli su posjed i inicijativu na terenu. Pokušavali su uglavnom sa distance, ali nove promjene rezultata u prvom poluvremenu nije bilo.

Drugi dio utakmice nije mogao početi bolje za Borac. Herera je ubacio iz slobodnog udarca. U gužvi koja se stvorila pred golom Panathinaikosa najbolje se snašao Despotović koji glavom loptu posprema iza leđa Dragowskog. Banjalučani stižu do izjednačenja.

Mogao je Borac stići do potpunog preokreta već u sljedećem napadu. Herera je ‘hvatao’ volej. Golman zeleno-bijelih ovaj put siguran. Ubrzo nakon toga Šporar je prijetio, no lopta odlazi tik pored desne stative gola Šiškovskog.

U 72. minuti Tete pogađa stativu. Imao je tim iz Banjaluke sreće u toj situaciji.

Do kraja meča blaga inicijativa Panathinaikosa. Grčki tim je pokušavao preko Mladenovića i Ounahija. Ipak, novi pogodak nije uspio postići. Banjalučani su ostvarili veliki podvig.

Borac – Panathinaikosa 1:1 (Despotović 50′ – Bakasetas 11′)

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Elchin Masiyev (Azerbejdžan).

BORAC: Šiškovski, Vukčević (Kvržić), Meijers, Carolina, Herera, Ogrinec, Skorup (Nikolov), Kulašin, Savić (Čavić), Srećković (Hrelja), Despotović (Marčetić).

PANATHINAIKOS: Dragowski, Kotsiras, Igason, Schenkeveld, Mladenović, Čeferin (Tete), Maksimović (Arao), Pellistri (Ounahi), Bakasetas (Mancini), Đuričić, Šporar (Ioannidis).