Posušje je savladalo Slogu Meridian u utakmici 31. kola Wwin lige BiH. Ovo je ujedno posljednji meč odigran na Mokrom Docu prije nego što krenu radovi s postavljanjem novog travnjaka.

Mogli su domaći već u 14. minuti povesti, malo je nedostajalo. Kamenar je ubacio, a njegov centaršut je prozujao kroz šesnaesterac i pogodio stativu gola Dobojlija.

Posušje je uglavnom imalo veći posjed lopte i stvaralo više šansi, dok su gosti čekali priliku iz kontranapada, ali poluvrijeme je okončano bez pogodaka.

Na startu drugog poluvremena arbitar Nihad Ljajić je dosudio penal za domaće. Batar je srušio Mandića u kaznenom prostoru… Siguran realizator je bio Gabrijel Boban.

No, jedanaesterac je dosuđen i za goste u 69. minuti. Vrgoč je faulirao Mrkaića u izglednoj prilici i dobio crveni karton, a Predragović zatim s bijele tačke izjednačio na 1:1.

Činilo se da će taj rezultat ostati do kraja, no Frane Maglica je imao druge planove večeras. Desni bek Posušja u sudijskoj nadoknadi je povukao loptu sa svoje polovine, odlučio se na rezantan udarac i matirao Šćekića – 2:1. Ispostavit će se da je to bio gol vrijedan tri boda.

Posušje – Sloga 2:1 (Boban 47′ penal, Maglica 90+2′ – Predragović 70′ penal)

Stadion Mokri Dolac u Posušju. Glavni sudija: Nihad Ljajić (Sarajevo).

POSUŠJE: Galić, Maglica, Vrgoč, Marić, Lučić, Hanuljak, Brković, Kamenar, Rozić, Mandić (Pavković), Boban.

SLOGA: Ščekić, Batar (Tahrić), Omić, Nikolić, Varga (Perković), Milanović, Kvesić, Brnović (Mrzić), Božičković, Predragović, Mrkaić.