Ekipa Posušja danas je ostvarila pobjedu na Tušnju protiv domaće Slobode u susretu drugog kola WWin lige BiH. Idealan start za hercegovački tim koji sada ima šest bodova, a Tuzlaci bilježe drugi poraz zaredom.

Malo toga zanimljivog se dešavalo u prvih pola sata utakmice, da bi gosti poveli u 36. minuti. Ubacio je Bekavac, a glavom poentirao Bruno Jenjić.

Početkom drugog poluvremena Posušaci su udvostručili prednost. Vinko Rozić je zaobišao golmana domaćih Muminovića, pogodio stativu, ali zatim odbijenu loptu pospremio u mrežu Slobode – 0:2.

Mogli su gosti i do trećeg pogotka, ali dobre prilike nisu uspjeli realizovati Jenjić i Begić.

Tako više nije bilo promjene rezultata do posljednjeg zvižduka arbitra Dragana Petrovića.

Sloboda – Posušje 0:2 (Jenjić 36′, Rozić 47′)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Dragan Petrović (Banjaluka).

SLOBODA: Muminović, Beganović, Bratovčić, Osmanković (Ignjatović), Jašarević, Kurtalić, Husejinović (Tallison), Mahmud (Haračić), Cvijanović, Dervišagić, Jovašević.

POSUŠJE: Galić, Stapić, Marić, Vrgoč, Bekavac, Begić, Jenjić, Hanuljak, Mandić, Rozić, Boban.