Radnik Soccerbet je danas rutinski savladao Slogu Meridian u susretu desetog kola WWin lige BiH, odigranom u Bijeljini.

Od poečtka meča domaća ekipa je imala inicijativu, koju je krunisala u 19. minuti. Krajišnik je izveo korner, u gužvi ispred gola Dobojlija najbolje se snašao Danilo Teodorović i poslao loptu u mrežu.

Isti fudbaler je 15 minuta kasnije udvostručio prednost Radnika. Sjajan dubinski pas sa svoje polovine uputio je Perišić, da bi Teodorović pretrčao svog čuvara i zatim rutinski matirao Pavlovića za 2:0.

Malo toga zanimljivog događalo se u drugom poluvremenu, dok je novi trener Sloge Nedim Jusufbegović rokadama pokušavao probuditi vlastiti tim.

Situacija se poboljšala za goste u 77. minuti kada je Gavrić napravio prekršaj na Vidiću kao posljednji igrač odbrane i zbog toga dobio crveni karton.

Upravo je Vidić smanjio na 2:1 u nadoknadi, što će se ispostaviti kao konačan rezultat meča.

Radnik s novim bodovima ostaje izvan ‘zone ispadanja’, dok je Sloga produžila vlastiti boravak u tom dijelu prvenstvene tabele.

Radnik – Sloga 2:1 (Teodorović 19′ i 34′ – Vidić 90+2′)

Gradski stadion u Bijeljini. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Crveni karton: Gavrić (Radnik).

RADNIK: Samurović, Vasić (Sivac), Maričić, Josipović, Perišić, Gavrić, Krajišnik, Subašić (Janjić), Cruz (Albijanić), Pantelić, Teodorović (Da Silva).

SLOGA: Pavlović, Đekić, Ristić, Varga, Omić, Dadić (Veselinović), Kvesić, Milićević, Popara, Đokić (Sadiković), Vidić.