U okviru drugog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine Radnik i Široki su remizirali 1:1 na Gradskom stadionu u Bijeljini.

Već u prvoj minuti vidjeli smo dobru priliku za domaću ekipu. Nathan je izašao sam ispred golmana Širokog Brijega ali je loše šutirao i lopta odlazi pored gola,. U četvrtoj minuti Jovanović se također našao u dobroj prilici, skoro potpuno sam pred golom Tomića, ali lopta odlazi u korner nakon intervencije odbrane Širokog Brijega.

Imao je Radnik dobar napad u 21. minuti. Krajišnik je odlično pronašao Vasića nakon slobodnog udarca, ovaj je uputio centaršut, ali odbrana Širokog Brijega na vrijeme otklanja opasnost.

U 36. minuti vidjeli smo i znake života od Širokog Brijega. Nakon jednog kontranapada, kojem je prethodila još jedna dobra prilika Pantelića za Radnik, Kpan je istrčao sam pred golmana domaćih a potonji se odlično snalazi i spašava gol svoje ekipe.

Nakon intervencije VAR-a u 41. minuti, glavni arbitar je dosudio jedanaesterac za goste nakon što je jedan fudbaler Radnika igrao rukom u svom šesnaestercu. Siguran s bijele tačke bio je Marijan Ćavar za 1:0 u korist gostiju, a ovo je bio njegov drugi pogodak ove sezone.

Drugo poluvrijeme nije bilo uzbudljivo kao prvih 45 minuta meča. Na prvu ozbiljnu priliku čekalo se do 59. minute, ali je pokušaj Pantelića izblokirao Musa. Samo pet minuta kasnije Pantelić je ponovo pokušao, a nako što se lopta odbila od blok šut Mehanovića odbranio je golman gostiju Tomić.

Brzi korner potom su izveli domaći, a strijelac gola u 66. minuti bio je Janjić. Nakon što je Tomić izbio loptu glavom, pala je na nogu Janjiću koji je poslao u mrežu gostiju. Golman gostiju ponovo je zablistao u 81. minuti. Da Silva je izašao sam pred Tomića i šutirao, ali golman gostiju je sjajno odbranio.

Radnik je preuzeo inicijativu u posljednjim minutama meča, a udarac Mehanovića u 87. minuti nije bio dovoljno precizan, te je pogodio vanjski dio mreže. Do kraja susreta nije bilo značajnijih prilika, te je rezultat ostao nepromijenjen.

Radnik – Široki Brijeg 1:1 (Janjić 66′ – Ćavar 43′)

Gradski stadion u Bijeljini. Glavni sudija: Topalović Sabrija (Zenica).

RADNIK: Lakić, Janjić, Pavlović, Veljkić, Vasić, Silva, Jovanović (Subašić), Maričić (Ristanović), Krajišnik, Cruz (Mehanović), Pantelić.

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Kpan (Marić), Senić, Musa, Iličić, Ćavar (Prušina), Zlomislić (Pranjić), Bagarić, Taraba, Jelavić (Stanić), T. Tomić (Kožulj).