Prvi susret osmog kola WWin lige BiH, između Radnika i Slobode okončan je rezultatom 2:0. Domaćini su golovima Pantelića stigli do treće pobjede u sezoni.

Početni dio utakmice nije ponudio mnogo uzbuđenja. Radnik je imao blagu inicijativu, ali ozbiljnijih pokušaja nije bilo.

U 12. minutu Osmanković je posalo dugu loptu prema Tallisonu. Brazilac po prijemu prebacuje Veljkića i kreće ka golu Samurovića. U namjeri da ga zaustavi, lijevi bek domaćih ulazi u duel i sapliće Tallisona. Sudija Mateo Musa odlučuje da pokaže na bijelu tačku.

Odgovornost za izvođenje jedanaesterca preuzeo je Petar Kunić, novajlija u redovima Slobode. Uputio je Kunić prizeman udarac u desnu stranu, ali Samurović je pročitao njegovu namjeru i odlično to odbranio.

Desetak minuta kasnije dobra prilika i na drugoj strani. Prvo se Da Silva našao u situaciji jedan na jedan. Trako je zaustavio njegov pokušaj. U nastavku akcije, lopta je stigla do Pantelića koji puca po golu Slobode. Osmanković se tada ispriječio i zaustavio stopostotnu šansu za Bijeljince.

Ipak, u 36. minutu Radnik stiže u vodstvo. Da Silva se još jednom odlično izborio za poziciju. Trako je to loše ispratio i skrivio jedanaesterac. Nakon kraće VAR provjere, sudija Musa je dao znak Panteliću da može izvesti penal. Krilni napadač Radnika poslao je loptu u jednu, a golmana Slobode u drugu stranu. 1:0 za domaćina.

Početkom drugog poluvremena pokušao je Kunić sa nekih 15-ak metara. Njegov udarac je izblokiran.

U 65. minutu Pantelić dolazi do svog drugog gola na meču. Krajišnik je proslijedio loptu na stranu, a 25-godišnji napadača istu posalo iza leđa Trake. 2:0 za Radnik.

Par trenutaka kasnije pogodak koji je za 3:0 postigao Krajišnik poništen je nakon VAR provjere. U začetku akcije fauliran je igrač Slobode, Kurtalić.

Čak i u nastavku utakmice Radnik je bio taj koji je držao inicijativu, unatoč pozitivnom rezultatu. Sloboda je imala nekoliko pokušaja, ali rezultat je do kraja ostao nepromijenjen.

Radnik – Sloboda 2:0 (39′ Pantelić. 65′ Pantelić)

Gradski stadion u Bijeljini. Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk).

RADNIK: Samurović, Sivac, Janjić, Pavlović, Veljkić, Krajišnik (Amidžić), Maričić, Mehanović (Subašić), Jovanović, Pantelić, Da Silva (Teodorović).

SLOBODA: Trako, Hadžibeganović, Bratovčić, Osmanković, Mekić, Hadžanović (Kurtalić), Janketić (Husejnović), Čajić, Hrvanović, Tallison, Kunić.