Fudbaleri Sarajeva stigli su do rutinske pobjede na gostovanju u Konjicu. Izabranici Zorana Zekića slavili su protiv ekipe Igmana rezultatom 0:3.

Bordo-bijeli dolaze do vodstva u 23. minuti. Beganović je pokušao centrirati. Njegov ubačaj izblokirao je Velić, međutim prevarilo je to golmana Ćemana tako da je lopta završila iza njegovih leđa,

Samo dvije minute kasnije, prednost Sarajeva je udvostručena. Kenan Hebibović je oduzeo loptu Beganoviću. Ipak, kada je defanzivac Igmana pokušao da ‘očisti’ opasnost ispred svog gola, Beganović se ispriječio i odbio loptu do Lulića koji ostaje sam na 11 metara. Šutirao je veznjak Sarajeva i pogodio za 2:0.

Mogao je tim iz Konjica smanjiti zaostatak u 28. minuti. Denković je u kaznenom prostoru pronašao Ramića, no napadač Igmana šutira pored gola.

U 35. minuti Guliashvili je nakon istrčane kontre izašao u situaciju jedan na jedan. Ćeman se tada istakao i zaustavio pokušaj Gruzijca.

Do kraja prvog poluvremena, izabranici Zorana Zekića stigli su i do trećeg pogotka. Ovoga puta mrežu domaćih zatresao je Bubanja. Još jedanput lopta je došla sa strane. Renan je propustio pas za Bubanju koji lažnjakom izbacuje fudbalera Igmana, a potom matira nemoćnog Ćemana.

Na otvaranju drugog dijela Đorić je zatresao prečku. Ostao je 29-godišnji fudbaler sam na pet metara. Pucao je snažno, ali Rogić dobro interveniše. Imao je golman Sarajeva blagi kontakt sa loptom, no bilo je to dovoljno da je skrene izvan okvira svog gola.

U 64. minuti ponovo se Ramić našao u prilici. Odbila se lopta do napadača domaćih koji je ostao sam na pet metara. Ipak, ponovo je Rogić bio na visini zadatka.

Do kraja susreta, novih uzbuđenja nije bilo. Rezultat je ostao isti kao i nakon prvih 45 minuta, 0:3.

Igman – Sarajevo 0:3 (Velić 23′ (AG), Lulić 25′, Bubanja 43′)

Gradski stadion u Konjicu. Glavni sudija: Danijel Perić (Bijelina).

IGMAN: Ćeman, K. Hebibović (Duranović), Velić, Buturović (Bešagić), Šehić, Đorić, Drljević, Herić (Mraković), Denković (Mešić), Aćimović (Hrustanović), Ramić.

SARAJEVO: Rogić, Beganović, Čelik, Soldo (Hamzić), Đuričković (Pavičić), Jović, Lulić (Unušić), Bubanja (Turkeš), Đorđević, Guliashvili, Oliveira (Duraković).