Sarajevski derbi okončan je bez pobjednika. Rezultat nakon 90 odigranih minuta glasio je 1:1.

Odličnu priliku Željezničar je imao već u drugom minutu susreta. Lopta koja je ispucana sa sredine igrališta iznenadila je Rockova. Odbila se od prečku njegovog gola i pala na peterac. Na istu je naletio Krpić, a potom i Hiroš. Prvi put je intervenisao Beganović, drugi Rockov. U oba slučaja čistili su to fudbaleri Sarajeva sa gol-linije.

Brzo je uzvratio Bordo tim. Unušić je stigao loptu uz samu aut-liniju. U nastavku akcije ista je ubačena u kazneni prostor Željezničara. Guliashvili se našao sam ispred Muftića. Pucao je glavom, ali golman Plavih odlično reaguje.

Uslijedio je mirniji period utakmice.

U 33. minutu vršena je VAR provjera zbog potencijalnog igranja rukom igrača Željezničara. Prekršaja nije bilo i igra je nastavljena.

Plavi dolaze do 1:0 preko Boljevića u 42′. Hiroš je uposlio Boljevića koji se provukao iza leđa odbrane Sarajeva. Pucao je Boljević iz prve i matirao nemoćnog Rockova. Bila je to odlična akcija Željezničara.

Početak drugog dijela donio je dvije prilike za Sarajevo. Muftić je istrčao sa gola i pogriješio. Ipak, njegovi saigrači uspjeli su se na vrijeme vratiti u odbranu i zaustavili su potencijalnu šansu za Sarajevo. U nastavku Kyeremeh je ušao u sredinu i pucao sa ivice 16-erca. Lopta odlazi tik pored lijeve stative.

Preuzeli su bordo-bijeli inicijativu na terenu. To je rezultiralo golom za izjednačenje. Nakon kornera na prvoj stativi našao se Đuričković koji glavom prosljeđuje loptu u sredinu. Na istu natrčava Soldo i posprema je iza leđa Muftića.

U 73. minutu Kyeremeh izlazi u situaciji jedan na jedan. Golman Plavih interveniše. Ostaje 1:1.

Nizali su se pokušaji Sarajeva. Nakon Kyeremeha šutirao je i Beganović. Lopta još jedanput, na identičan način, prolazi pored gola.

Za par sekundi provedenih na terenu Turkeš je mogao postati heroj. Muftić spašava.