Večeras je odigran prvi susret 31. kola Wwin lige BiH u kojem su nogometaši Sarajeva savladali ekipu Zvijezde 09.

Na stadionu Asim Ferhatović Hase nogometaši Sarajeva su nakon preokreta pobijedili Zvijezdu 09 rezultatom 2:1 i tako potvrdili učešće u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu naredne sezone.

U uvodu utakmice tim sa Koševa odmah je zaprijetio. Pored gola šutirao je Anđušić. Nekoliko minuta poslije pokušao je i Hasić, ali se rezultat nije mijenjao.

Prva ozbiljna prilika na drugoj strani rezultirala je golom u 15. minuti. Nakon odbrane Ilieva lopta je došla do Vukoje koji je pogodio mrežu Sarajeva za 0:1.

Potom je uslijedila ofanziva domaćih. U 25 .minuti Hasić puca sa nekih 20 metara, lopta odlazi visoko preko gola. Samo minutu poslije isti igrač izlazi jedan na jedan sa golmanom Damjanovićem koji brani njegov udarac. U 35. minuti Hasić ponovo šuta preko gola, a potom u završnici poluvremena Mustafić iz dobre prilike iz slobodonog udarca puca preko gola. Ostalo je 0:1 nakon prvih 45 minuta igre.

U drugom poluvremenu nogometaši Sarajeva krenuli su veoma ofanzivno. Prvu šansu je imao Hasić, a potom Čataković, ali mreža gostiju je mirovala.

Ipak, u 57. minuti nakon ubačaja Hasuća, Čataković se odlično snalazi i šalje loptu u mrežu gostiju za izjednačenje 1:1.

Samo pet minuta kasnije sjajni Čataković pogađa za potpuni preokret na Koševu i oduševljenje domaćih navijača. Beganović je precizno dodao loptu do napadača Sarajeva, a Čataković sa nekih 15 metara postigao svoj 16 gol ove sezone.

Imao je Bordo tim još nekoliko šansi u narednih deset minuta. Redom su promašivali Hasić i Kyeremeh, a udarac Čatakovića odbranio je golman gostiju.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih prilika, te je konačni rezultat meča ostao 2:1 za Bordo tim.

Ovom pobjedom Sarajevo je došlo do 54 boda i trenutno se nalazi na trećoj poziciji sa 13 bodova više od Posušja, te je Bordo tim i matematički osigurao plasman u Evropska takmičenja. Zvijezda 09 sa 21 bodom ostaje posljednjeplasirana ekipa u prvenstvu.

Sarajevo – Zvijezda 09 (Čataković 57′, 63′ – Vukoje 15′)

Stadion Asim Ferhatović Hase u Sarajevu. Glavni sudija: Halkić Haris (Sanski Most).

SARAJEVO: Iliev, Beganović, Đuričković, Čelik, Soldo, Duraković (Radović), Anđušić (Kyeremeh), Mustafić (Buljubašić), Matanović, Hasić (Mehmedović), Čataković.

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Janković, Ristanović (Đurić), Šapić, Ponjević, Rahimić (Sipovac), Tomanović, Vadze, Vukoja (Raca), Karaklajić (Dujković), Saliman.