Nogometaši Sarajeva su na stadionu Luke u Doboju upisali drugu ovosezonsku pobjedu, a savladali su ekipu Sloge rezultatom 1:3 u okviru drugog kola Wwin lige BiH.

Početak utakmice nije donio mnogo uzbuđenja, što je sasvim razumljivo jer je na početku utakmice temperatura u Doboju iznosila 38 stepeni, te su uslovi za igru bili izuzetno teški.

Prvu priliku bilježimo u devetoj minuti kada Jović šutira ali Rockov brani njegov udarac. Nije bilo u nastavku većih uzbuđenja sve do 17. minute. Tada nakon jednog ubačaja s lijeve strane Čelik se dobro snalazi i dodaje do Solde koji pogađa za 1:0 u korist Sarajeva.

U nastavku utakmice Sarajevo je kontrolisalo igru te su uvezali nekoliko kornera i nisu dopuštali igračima Sloge Meridian da sebi stvore mnogo prostora za napad i da ozbiljnije ugroze gol Rockova.

A onda solo show Giorgija Guliashvilija. Gruzijski reprezentativac najprije u 32. minuti nakon jednog kontranapada koristi dodavanje Kyeremeha i postiže pogodak za 2:0, a samo dvije minute poslije, također nakon kontranapada, postiže prelijep pogodak za 3:0 i potop domaćina nakon nešto više od pola sata igre.

To je uticalo na ionako indisponiranog domaćina pa od njega nismo vidjeli ništa sve do finiša prvog dijela, odnosno 43. minute kada Grabež koristi jedan ubačaj nakon kornera i i lošu reakciju Rockova te postiže gol za 1:3, ujedno i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo mnogo uzbuđenja. Sarajevo je nastavilo kontrolisati igru, ali prvu pravu priliku u nastavku imali su u 58. minuti kada je Guliasvili sjajno uposlio Đorđevića koji šutira, ali dobro postavljen golman domaće ekipe brani udarac.

Samo sedam minuta kasnije sjajno je Guliasvili uposlio Čatakovića koji sa par metara nije uspio savladati Pavlovića. Kako se susret bližio kraju sve manje prilika je bilo na obje strane. Sloga je svoju prvu šansu u drugom poluvremenu imala u 84. minuti, kada je Miličević dobro potegao sa 25 metara, no Rockov je ovaj put siguran. U finišu utakmice Milosavljević je imao dobar pokušaj, ali je Rockov fenomenalnom odbranom spriječio da lopta uđe u mrežu gostiju.

U drugoj minuti sudijske nadoknade Mihael Kuprešak je zaradio drugi žuti karton, te neće imati pravo nastupa u narednoj utakmici. Do kraja meča nije bilo značajnih dešavanja, te je meč okončan rezultatom 1:3.

Sloga – Sarajevo 1:3 (Grabež 42′ – Soldo 17′, Guliashvili 32′,34′)

Stadion Luke u Doboju. Glavni sudija: Jelić Frano (Široki Brijeg).

SLOGA: Pavlović, Đekić (Omić), Veselinović (Milosavljević), Popara (Predragović), Milanović (Ristić), Kvesić, Grabež, Milićević, Jović, Varga, Vidić.

SARAJEVO: Rockov, Čelik, Jović, Beganović, Soldo, Đorđević (Oliveira), Bubanja, Anđušić (Kuprešak), Guliashvili (Tiro), Kyeremeh (Julardžija), Čataković (Mehmedović).